"Бостън" е първият финалист в плейофите на НБА

"Далас" на една победа в серията с "Оклахома
16 май 2024 08:50, Петър Бойчев
0
Снимка БГНЕС

Рекордьорът по титли на NBA Бостън Селтикс е първият финалист в плейофите от Източната конференция. "Келтите" отстраниха Кливланд Кавалиърс след 113:98 в 5-ия мач от серията между двама отбора с 4:1 победи.

Най-полезен за Бостън бе крилото Джейсън Тейтъм с "дабъл-дабъл" от 25 точки, 10 борби и 9 асистенции за 43:21 минути на паркета. От гостите центърът Евън Мобли се отчете с 33 точки, 7 борби и 4 асистенции в рамките 43:25 минути на игрището.

На финала в Източната конференция 17-кратният шампион в лигата чака Ню Йорн Никс или Индиана Пейсърс. Там Никс води за момента с 3:2 успеха.

Далас Маверикс поведе с 3:2 успеха срещу Оклахома Сити Тъндър след 104:92 в плейофите от Западната конференция на NBA. Мачът бе в зала "Пейком Център", Оклахома.

Над всички за гостите бе Лука Дончич с "трипъл-дабъл" от 31 точки, 10 борби и 11 асистенции за 41:23 минути на игрището. От домакините Шей Гилджъс-Александър завърши с 30 точки, 6 борби и 8 асистенции в рамките на 42:35 минути.

В неделя е 6-ият двубой от серията между двата отбора. В другия полуфинал на Запад Денвър Нъгетс води с 3:2 победи срещу Минесота Тимбъруулвс.