IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Хванаха данъчна, рекетирала бившия си шеф

Служителката на НАП-Сливен си искала 30 бона

Хванаха данъчна, рекетирала бившия си шеф

Служителка на териториалната дирекция на НАП в Сливен е арестувана за изнудване на бившия си работодател, съобщиха от полицията в града.

48-годишната К. Т. е задържана в момент на получаване на 1000 лева – първоначално плащане по искан рекет.

До залавянето й се е стигнало, след като преди дни бизнесмен се оплакал пред униформените, че бившата му служителка го рекетира за сумата от 30 000 лв.

Жената била дисциплинарно уволнена от данъчната служба и почнала работа като счетоводител във фирмата на 37-годишния бизнесмен. Наскоро обаче била възстановена на работа в НАП-Сливен с решение на ВКС.

Претенциите й към бившия й шеф били свързани с това, че като счетоводител му е съдействала да получи различни суми при водените и спечелени от него дела срещу длъжници на фирмата.

К. Т. твърдяла, че за това трябва да получи дял от около 30 000 лв.

След като бизнесменът отказал да даде парите, тя го заплашила, че като служител на НАП-Сливен ще създаде много проблеми при функционирането на фирмата му.

В случая се намесил и съпругът на данъчната. Полицаите са установили, че той е изпратил поредица от SMS-и със заплахи към бизнесмена.

Срещу семейството е образувано досъдебно производство.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата