IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Има средства за цял ден учене за първолаците

Новата организация обхваща над 50 хил. деца

Снимка: Булфото

Снимка: Булфото

Правителството осигури 7,5 млн. лв. за въвеждане на целодневно обучение на първокласниците в държавните и общинските училища.

Това позволява над 50 хил. деца да бъдат обхванати от новата организация на учебния процес. Задължението за създаване й е на директорите на училищата.

Удължените занимания ще се въвеждат при желание от страна на родителите и при наличие на необходимите санитарно-хигиенни условия.

Целодневната организация на учебния процес ще съдейства за преодоляване на някои проблеми и тенденции, свързани с отпадането на учениците, както и с организацията на свободното им време.

Училищата ще получават по 427 лв. за бюджетната година за всяко дете на целодневно обучение.

Средствата за целодневна организация на учебния ден за учениците от I клас за 2011 г. ще се осигурят в рамките на утвърдените със Закона за държавния бюджет за 2011 г. разходи за функция „Образование”.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата