С около десет дни изостава от актуализирания график строителството на автомагистрала "Люлин".
Това установили при изненадваща проверка в петък зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Георги Прегьов и зам.- министърът на транспорта Ивайло Московски.
Според члена на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" Лазар Лазаров забавянето се дължало на няколкото дъждовни дни и щяло да бъде наваксано до края на август.
За да влезе напълно в график, турската фирма изпълнител на обекта "МАПА Дженгиз" е наела допълнително 100 работници и нови подизпълнители, увеличени са механизацията и кофражите на обекта.
Според актуализирания график до З1 декември тази година обектът трябва да бъде изпълнен 90%. Дотогава трябва да бъдат положени асфалтовите настилки.
До пусковия срок през май 2011 година ще останат за довършване допълнителните дейности по земните работи, отводнителната система и шумозаглушителните бариери, каза Лазар Лазаров.