IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Интернет в цифри през 2010

21,4 млн. сайта са били създадени през годината

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Какво се случи в интернет през 2010 година? Колко нови сайта са се появили? Колко електронни писма са били разпратени? Колко са били потребителите? Това са все въпроси, които са доста любопитни и интересни.

Отговорите им са събрани от авторите на сайта pingdom на база различни метрики и статистически данни от тях.

През годината са били изпратени с 19% повече електронни писма в сравнение с 2009 година. Общият им брой е 107 трилиона. Процентът на спама се увеличава значително и вече достига 89% от всички изпращани по света имейли.

Интересна новина е, че ръстът на потребителите се забавя и възлиза на 14 на сто (по данни от средата на 2010 година).

Впечатляващите 825 млн. потребители, или близо 40% от всички, се намират в Азия.

Най-голям ръст сред потребителите има в Африка - цели 66% и интернет вече използват 111 млн. души на континента.

През годината са се появили нови 21,4 млн. сайта, което е над два пъти по-малко в сравнение с предишната година. По този начин общият брой сайтове в глобалната мрежа вече е 255 милиона.

Най-голям ръст се наблюдава при сайтовете с домейни .org - 10,26 на сто, като през 2010 година такъв са имали 13,2 млн. сайта.

Още новини

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Технологии
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата