Отново 3:0 за Швеция срещу България

Нашият отбор вече няма никакви шансовете за класиране на световното първество в Германия
3 сеп 2005 21:12,
Шведските нападатели отново зарадваха своите почитатели

Националният футболен отбор на Швеция спечели поредната си победа с 3:0 срещу националния отбор на България в квалификационна среща за класиране на световното първенство в Германия. Така нашите вече нямат никакви шансовете за първеството догодина.

Първото полувреме премина в непрекъснати атаки на шведите, но вратарят Иванков успяваше да опази вратата суха. Полевите играчи се отчетоха с няколко добри контра атаки, при една от които Марти Петров бе близо до гола.

В началото на второто полувреме (48 минута) Благой Георгиев получи втория си жълт картон и бе отстранен от мача. Червен картон получи и треньора Стоичков. Тези два картона разстроиха играта на нашия отбор и първия гол дойде в 60 минута, когато Люнберг си поигра със защитата за 1:0.

В 75 минута Олоф Мелберг направи 2:0, а третия гол бе дело на Златан Ибрахимович в 90 минута.