Няколко нощи в софийския квартал Красна поляна хората живеят в напрежение и страх. Стотици роми демонстрираха по улиците агресивно поведение и намерения за погроми под предлог, че са провокирани от група скинари. Това се казва в Декларация на ДСБ по повод безредиците в столичния квартал Красна поляна.
“Пред явната заплаха органите на реда се държаха неадекватно. Вместо решителни действия за прекратяване на безредиците, те проявиха прекомерна толерантност към нарушителите. Пред телевизионните камери познати персонажи използваха критичната ситуация, за да извлекат политически дивиденти. Сред тях отново видяхме кмета на София, който само на думи се прояви като среднощен шериф. Като столичен кмет обаче, той носи основна отговорност за допускането на въпросните безредици, за потрошеното имущество на невинни граждани. Ние не искаме да слушаме какво той би направил, ако все още беше полицейски шеф, а какво направи като кмет на града, за да не се случи това, което допреди неговия мандат столичани не познаваха в подобни мащаби”, се казва в документа.
От своя страна, ромският водач Цветелин Кънчев за пореден път се опита да внуши, че от него зависи запазването на етническия мир в района. Пошлата драматургия на ромските бунтове демонстрира слабостта на държавните институции и користните интереси на преките подбудители и политическите кукловоди на конфликта.
От ДСБ призовават:
-Министър Румен Петков да разпореди на подчинените си да приложат закона с цялата му строгост и да осигурят реда и спокойствието на хората от чиито данъци получават заплатите си.
- Политиците, които се замесиха в конфликта, да използват за убеждение на избирателите си политически послания, а не режисирани псевдогероични сцени.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ДСБ: В Красна поляна МВР бе неадекватно, Борисов се прави на шериф
От ДСБ призовават министър Румен Петков да разпореди на подчинените си да приложат закона с цялата му строгост и да осигурят реда и спокойствието на хората
17.08.2007 | 10:33 ч. Обновена: 30.03.2025 | 16:29 ч.
33

Новини
-
Руски самолети са били прихванати близо до въздушното пространство на НАТО
-
Традиция за Великден: Две съперничещи си църкви водят „ракетна война“ една срещу друга ВИДЕО
-
Карлос Насар: Режимът "Хищник" е чувството, което изпитвам, когато стъпя на състезание
-
Не само Мъск иска легион от деца, кои са другите фанатици?
-
Путин не е давал нареждания за удължаване на т.нар. „великденско примирие“
-
Учени алармират да избягваме популярен изкуствен подсладител
-
Зеленски след примирието на Путин: Руските удари продължават
-
20 години търсят газ в Черно море, но там няма находища
-
Комуникацията между Фон дер Лайен и Тръмп е все по-очевидна и тревожна
-
Белият дом разкрива теорията за “истинския произход” на COVID-19
-
Търпението на руснаците към Путин се изчерпва
-
Комуникацията между Фон дер Лайен и Тръмп е все по-очевидна и тревожна
-
Попълване на армията: Русия набира войници и в окупираните земи
-
Умора, самоубийствени мисии, раздори... Защо дезертират украинците от фронта?
-
Путин обяви Великденско примирие в зоната на специалната военна операция
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата