IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Бивш кмет се простреля, жив е

Иван Евстатиев e в болница, извадиха му два куршума

Бивш кмет се простреля, жив е

Бившият кмет на Пазарджик Иван Евстатиев се е прострелял тази сутрин. Той е с две огнестрелни рани.

Настанен е в МБАЛ Пазарджик с опасност за живота.

Единият куршум е засегнал белия дроб, а другият - коремната област, съобщиха от екипа на Пазарджишката болница.

Той е издържал няколкочасова животоспасяваща операция, куршумите са извадени. Евстатиев в момента е в реанимацията на болницата.

"Всичко зависи от организма му. Операцията беше успешна. Надяваме се да оцелее", каза главният лекар на болницата д-р Петков.

Работи се по няколко версии за инцидента, като на този етап основната е неправилно боравене с оръжие, а не опит за самоубийство.

Трагедията е станала във вила в село Семчиново, която е на роднина на Евстатиев.

Бившият кмет се е прострелял със законен пистолет "Макаров".

Евстатиев бе кмет на Пазарджик от БСП в продължение на един мандат до 2007 година.

Близки на семейството му твърдят, че е преживял много тежко загубата си на кметските избори през 2007 г.

Евстатиев бе на балотаж срещу издигнатия от инициативен комитет Тодор Попов.

Дотогава Попов бе председател на местния Общински съвет. На първия тур Евстатиев получи 32,58 на сто от гласовете, а Попов - 27,02 на сто.

Гласуването на втори тур обаче обърна вота и Попов спечели пред опонента си с 52,63%, Евстатиев взе 47,37%.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата