Прошката е дума със силен емоционален заряд. Да простим не означава, че приемаме човека, който ни е наранил или че извиняваме неговото поведение, а по скоро избираме да приемем случилото се, вместо да упорстваме и живеем с това, което е трябвало да стане. Прошката помага да заживеем в настоящето, вместо в миналото, да живеем в реалния свят, вместо в представите си. Тя е важна част от всяка връзка, романтична или не.
Често си мислим, че хората виждат света по начина, по който ние го възприемаме. Истината е, че има безброй страни на една и съща обективна реалност. Липсата на разбиране на чуждия мироглед често руши мостове и създава болка, изградена от недоразумение, гняв и неприязън. Научим ли се да прощаваме, имаме реалния шанс да изградим здравословни връзки.
Могат да се водят дискусии за същността на прошката, но най-дългата и трудна част остава самият процес на прощаване. Когато предателството и липсата на комуникация ни пречи да простим, е важно да приемем и опишем чувствата, които изпитваме и да се опитаме да ги преодолеем.
Съветите на психотерапевта Анна Тодорова за това как да простим можете да намерите в Puls.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.