Ли На ще спори с Шарапова за място на финала след успех над Радванска
Обновена: 22 яну 2013 11:49 | 22 яну 2013 11:49, Георги Пешев
5
Шарапова изигра поредния си силен мач. Снимка: Ройтерс

Мария Шарапова се класира на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, след победа с 6-2, 6-2 над своята сънародничка Екатерина Макарова.

Преди това 19-тата поставена Макарова бе елиминирала 11-тата в схемата Марион Бартоли и Анжелик Кербер.

Интересното е, че до този момент Маша няма загуба в четвъртфинален мач на Australian Open, записвайки шеста победа в тази фаза от надпреварата в кариерата си.

До момента Шарапова е загубила едва 9 гейма в целия турнир, като по този показател е №1. През 1991 година Моника Селеш бе загубила само 12 гейма, преди да достигне до полуфиналите.

За място на финала шампионката от 2008 година ще срещне китайката Ли На, която елиминира четвъртата в схемата Агниешка Радванска със 7:5, 6:3.