Бакеро-син донесе трудна победа на Славия

Белите с минимален успех над Арда
2

Славия се наложи минимално с 1:0 у дома срещу Арда Кърджали в двубой от 25-ия кръг в Първа лига. Воденият от Златомир Загорчич състав постигна първи успех в последните си три шампионатни срещи.

Преди почивката играта се водеше предимно в центъра на терена и двата отбора не предложиха нищо интересно на тежкия терен на стадион "Славия". Мачът беше прекъснат за около минута в самото му начало заради силния валеж от дъжд.

Голът на победата за столичани падна в 66-ата минута. Капитанът Радослав Кирилов подаде за Йон Бакеро, испанецът се обърна в наказателното поле и с удар по земя преодоля вратаря Мартин Луков.

Малко преди попадението тежка контузия в главата получи защитникът на "белите" Емил Виячки, който беше заменен от Венцислав Керчев, а официален дебют за Славия направиха защитникът Гьоко Зайков и халфът Микита Никалаевич.

Успехът изкачи столичани на пето място в класирането, докато Арда е на деветата позиция в Първа лига.