Левски пак не победи

Сините и Ботев Пловдив завършиха 1:1
12 ное 2023 18:15, Нели Христова
11

Левски и Ботев Пловдив завършиха 1:1 в двубой от Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов" в столицата, съобщават от Gol.bg.

Крайният бранител Цунами откри с глава за "сините" в 19-ата минута, но много дълго време това беше единствената точна стрелба за тях.

Гостите от Пловдив също имаха проблем с акуратността - десетина минути след рестарта Бароан изравни с втория точен удар за "канарчетата". Голът първо беше отменен заради засада, но VAR го потвърди. Скоро след това VAR отмени дузпа за Ботев.

В 78-ата минута Рикардиньо би по земя и уцели левия страничен стълб на съперниковата врата. След равенството Левски е шести с 28 точки, а Ботев е десети с 20 пункта.