Със свой указ президентът Росен Плевнелиев назначи Светлозар Лазаров за главен секретар на Министерството на вътрешните работи.
С друг указ на президента от длъжността главен секретар на МВР бе освободен главен комисар Калин Георгиев, който подаде оставка.
В сряда правителството реши, че ще предложи на президента да издаде указ за назначаване на Светлозар Лазаров на поста.
На церемония в МВР в присъствието на министър Цветлин Йовчев новият главен секретар встъпи в длъжност.
Светлозар Лазаров подари на Калин Георгиев икона на Исус Христос. Той му върна жеста с икона на Свети Мина – пазителя на традициите, и му връчи пагоните на главен секретар.
Светлозар Лазаров е роден на 21 януари 1974 г. в Горна Оряховица. Завършил е право в ЮЗУ „Неофит Рилски". В системата на МВР започва работа през 1999 г. като командос в Специализирания отряд за борба с тероризма.
През 2002 г. е назначен на длъжност разузнавач в НСС, като последователно е заемал всички длъжности до началник на сектор. От април 2008 г. до момента е началник на отдел в Държавната агенция „Национална сигурност".
Преминал е специализирани курсове за повишаване на квалификацията, на които лектори са били представители на ФБР, ЦРУ, МИ-6 и др.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.