IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Експерти: Няма нужда от закриване на ВУЗ-ове


Обратно в новината

Коментари Коментари

7
Припомням
преди 8 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Преди няколко години от ръководните среди на ЕС получихме съвет - да се съобразим със закономерност, наложила се по естествен път в повечето държави по света: Висшите учебни заведения в почти всяка страна са толкова на брой, че на всеки един милион човека от населението да се пада по един университет. Затова ни препоръчаха да имаме не повече от 8 висши училища, в краен случай - 10.Нашите управляващи робко следват съветите, идващи от тези среди, но този съвет просто "не го забелязаха". Защо ли?
отговор Сигнализирай
6
Цък
преди 8 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Ненужно многото университети обслужват главно интересите на "учените" от БАН. Мислехме, че те са 4 000, но акад.Ревалски наскоро каза, че били 2 800 човека. Колкото повече университети, толкова повече възможности да ги обикалят, за да четат лекции там и да папат хонорари.Ако пък закрият или реформират БАН, тези 2 800 галеника направо ще постъпят с постоянен трудов договор в университетите, в които и без това минава по-голямата част от времето им и сега!Дали другаде по света има такива галеници?
отговор Сигнализирай
5
Joko
преди 8 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Не сте никакви експерти, а обикновени мошеници на издръжка на данакоплатцие ! ! Преди за едно място се бореха осем кандидатстудента ! Сега за един кандидат студент се борят осем уничерситета !@!@!!
отговор Сигнализирай
4
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Какви експерти сте? Ако можете да броите до 5, то след толкова година кандидат-студентите ще са с 1/3 по-малко. А вие отсега се задъхвате за бройки.Ако разчитате на чужди студенти, то не ги малтретирайте с исканите подкупи. Ще избягат.
отговор Сигнализирай
3
Гошо
преди 8 години
Харесвам 6 Не харесвам 0
Преди 27 години България беше с население около 9 млн. души и имаше 14 ВУЗ-а. Сега държавата има население към 6 млн човека и цели 53 ВУЗ-а. Добавяме, че 20% от завършилите средно образование продължават образованието си в чужбина. И че в почти всички провинциални ВУЗ-ове предметите по специалността в 3-и и 4-и курс се преподават от летящи бригади от преподаватели в софийски университети. За какво говорим тогава. Оставете тези пишман ректори на пишман ВУ като например бившето МГИ.
отговор Сигнализирай
2
Не разбирам
преди 8 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
... работят за тази държава след това". Ако някой завърши и отиде да работи в друга държава (по ред причини), ще пращат Интерпол да го издирват ли?!!! И след това 5 години в затвора ли?!!! А най-лесното нещо, което може да се направи е още, когато младите са в училище да пускат анкети и допитвания за интересите им и за професиите, които биха работили, за да могат правилно да струкурират, това което ще се изучава в университета, а не държавата да прави някакви статистики за недостик на кадри...
отговор Сигнализирай
1
Не разбирам
преди 8 години
Харесвам 1 Не харесвам 3
Добре, де... Долкото ми е известно университете са автономни институции и те са тези, които имат правото да избират какви специалности да се изучават и какъв брой студенти да бъдат приети. Тогава защо те самите пускат никому ненужни специалности и после се оплакват, че има разминаване между търсенето и предлагането?! А какво означава "Първо, държавата трябва да планира колко кадри са й необходими и да ги финансира с достатъчно средства. Тези, които завършват, трябва да имат отговорността да
отговор Сигнализирай
Новини