IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Славчева: Науката е скъпо занимание, но апаратурата на БАН е значително подобрена


Обратно в новината

Коментари Коментари

6
Не разбрах
преди 5 часа
Харесвам 1 Не харесвам 0
Някой успя ли да отгатне кога ще настъпи "третата половина на януари", когато чл.-***. проф. д-р Евелина Славчева щяла да си избере екип?
отговор Сигнализирай
5
анонимен
преди 7 часа
Харесвам 3 Не харесвам 0
Другарко Славчева, ще ни обясните ли дали третата половина на оловните батерии ги прави по-добри от литиево-йонните? Изглежда, че само вашата професорска глава проумява неща, които за останалите хора звучат като "дървено желязо".
отговор Сигнализирай
4
Уау!
преди 7 часа
Харесвам 1 Не харесвам 0
Що е това "трета половина"?! Когато нещо бъде разделено на половинки, това означава, че то е разделено на две равни части! Великата учЕна ли е употребила израза "третата половина" или това е умотворение на журналист?
отговор Сигнализирай
3
анонимен
преди 7 часа
Харесвам 4 Не харесвам 0
Не само заплатите са стимул за младите. Важни са възможностите за кариерно развитие, а в БАН те са запазени само за деца и други близки на професори и доценти. БАН от 70-75 г. си е шуробаджанашка дружина и ако постъпи кадърен човек без протекции, използват го пожизнено като товарно магаре. В най-добрия случай му дават възможност в навечерието на пенсионирането му да защити дисертация на самостоятелна подготовка. Като подигравка - на ти бленуваната научна степен, но вече не ти служи за нищо!
отговор Сигнализирай
2
Г-жо Славчева,
преди 7 часа
Харесвам 1 Не харесвам 0
В развитата част на света се обявяват проекти, от чието реализиране ще има полза или държавата, или някоя частна фирма. Желаещите да изпълнят проекта кандидатстват, като представят свои предложения за разработването му.Никой не се ангажира да ги назначава на постоянен трудов договор. Който спечели правото да разработи този проект, получава финансиране, което включва и неговото заплащане докато работи по проекта. Приключи ли тази работа, изпълнителят си търси друг източник на препитание.
отговор Сигнализирай
1
анонимен
преди 7 часа
Харесвам 4 Не харесвам 0
Именно защото е скъпо занимание, в нормалните държави не финансират институти-хранилки, в които да дремат до пенсия хрантутници-връзкари. Вместо това, след строга преценка, финансират научни проекти, от които се очаква определен икономически или друг полезен ефект.Ако този ефект не бъде постигнат, парите се възстановяват с лихвата. Научни изследвания, които не са финансирани от спонсор се вършат само към университетите с цел да бъдат откроени младежите с талант за научно-изследователска дейност.
отговор Сигнализирай
Новини