Днес бе обявен бойкот в хранителните магазини заради високите цени на стоките. Призивът да не се пазарува предизвика част от търговците да обявят масови промоции, а партии - да търсят решения на поскъпналите продукти.
"Регулаторите служат да озаптяват алчността. Санкциите винаги трябва да са пропорционални на оборота, на вредата. Имаме грешни врагове. Протестът трябва да е пред Народното събрание, пред регулаторите. Накрая страда първичният производител" коментира лидерът на ПП "Единение" Иван Христанов в предаването "Денят ON AIR".
По думите му, за да се промени тази картина във Франция, се е намесил лично президентът Еманюел Макрон.
"Там направиха джентълменско споразумение с веригите и се разбраха ключовите стоки, които сформират кошницата на най-уязвимите, да бъдат с нисък марж", обясни Христанов пред Bulgaria ON AIR.
Според него таванът на надценките няма да реши проблема.
"Проблемът е, че Министерството на земеделието и храните за ключовите стоки трябва да направи ценова решетка по дистрибуционни канали - кой колко надценка слага по веригата от полето до трапезата", отбеляза лидерът на "Единение".
Гледайте целия разговор във видеото.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.