IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

ПП-ДБ: Група проруски партии хабят пленарно време с вот на недоверие

Ставаме свидетели на спектакъл, в който се спори кой е по-голям приятел на Путин

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Излязохме от пленарна зала, за да изразим ясно нашата политическа позиция. В момента група проруски партии хабят пленарно време с вот на недоверие в ущърб на националния интерес. Ставаме свидетели на спектакъл, в който се спори кой е по-голям приятел на Путин или по-добър имитатор на Орбан. Виждаме зле поставен цирк, където има декори, които поставят България като провинция на путинова Русия. Това заяви Надежда Йорданова по време на изявление на ПП-ДБ.

„Това не е националният интерес. Националният интерес на България е активна България в сърцето на Европа, със силен глас във всички международни съюзи, в които участва. В този нелеп цирк, който се разиграва в пленарна зала, няма да участваме“, добави Йорданова.

„Единодушно е мнението на групата, че нито сега е моментът, нито това е поводът за искане на оставка на правителството. Когато дойде подходящият момент и изпълним една от важните ни цели – влизането в еврозоната, когато имаме аргументите, които вече се събират, тогава ще извадим нашата причина за вот на недоверие”, каза Николай Денков.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата