Лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски заяви, че в момента политиците злоупотребяват с инцидента, в който 12-годишната Сияна загина трагично. Депутатът коментира и исканата от ПП-ДБ оставка на председателя на Управителния съвет на АПИ Йордан Вълчев след катастрофата.
“Много е жалко, че всички злоупотребиха с една трагедия. Трябва да приключи разследването и да видим кой е виновен. Призовавам разследващите спешно да излязат и да кажат кой е виновен за тази трагедия и за всички трагедии. Ако разследващите установят вина, тогава може да има и политическа отговорност”, каза Пеевски.
По думите му ако разследващите установят вина, може да има и политическа отговорност. "Човекът, който е брокерът на всички пътища ,е Андрей Цеков и неговото семейство. Проверете какво е извършила жена му и на какво е била консултант тя, докато е бил министър", каза още Пеевски.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.