За втори път кабинетът "Желязков" оцеля след вот на недоверие. Този път темата беше корупцията, но гласовете очаквано пак не стигнаха.
"От "Възраждане" неслучайно настоявахме вотът да бъде за корупцията, защото това е ракът на българската държава. Сегашният кабинет е проекция на политика, която се следва в страната повече от 30 години. Ако аз започна да управлявам държавата от утре, и след три месеца управлявам със същите хора, които са управлявали преди това, които са нарушавали законите - чия ще бъде вината? Хората, които ние коментираме в нашите мотиви, са хора, които са назначавани преди", заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов пред Bulgaria ON AIR.
Той заяви, че неговата партия ще внесе нов вот на недоверие след 1 май.
"Темите са много. Можем да говорим за енергетиката и за провала в политиката на страната, можем да говорим за вътрешна сигурност. Най-актуалната тема ще бъде за провала във финансовата политика на страната, защото България в момента е изправена пред фалит. Имаме несъбираемост още в първото тримесечие на доходите - никога досега не се е случвало", категоричен е лидерът на "Възраждане".
По думите му проблемите са много: "Няма място в държавната система, което да не е прогнило".
Костадинов изтъкна, че държавата ни се разпада пред очите и хора умират заради това.
"Пътищата ни се разпадат, градовете ни се разпадат, болниците ни се разпадат, летищата - всичко рухва. Ние живеем в балон, в който нашите управляващи бодро рапортуват как ще влезем в Еврозоната и всичко ще се реши. Наглеците от ПП-ДБ, които са част от управлението - няма да си говорим с тях повече. ПП-ДБ не са опозиция. В тази ситуация държавата губи легитимност пред собствените си избиратели. Те не виждат смисъл от нищо", коментира той.
"Ние започнахме да увеличаваме подкрепата си. На първия вот бяха 52, на другия - 72. Всичко е въпрос на разговори. Това правителство е функция на политическо кръвосмешение. Такива правителства падат или след политически натиск, или натиск отвън. Има сериозен конфликт между новата администрация на Доналд Тръмп и ЕК. Има търговска война. Държавата ни се държи все едно тази търговска война не я засяга. Борбата на "Възраждане" е България да бъде независима държава", анализира Костадинов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.