Винаги сме подкрепяли Украйна. Разбираме колко е трудно да приемат да гинат хора, но те имат своето достойнство. Истински се надявам, че президентът Тръмп, заедно с европейските лидери, ще намерят достоен мир.
Всички сме за мир. Само общата сила може да го постигне. Не е честно толкова загинали хора да бъдат пожертвани, но това незабавно трябва да спре (бел. от ред. - войната). Тук решаващ глас има освен Европейския съюз, и президентът Тръмп. Надявам се, че ще се намери.
Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов от Валенсия, където води българската делегация на Конгреса на Европейската народна партия.
"Много разчитам, че ще се намери балансирана позиция, която поне да спре кръвопролитията и след това да се търсят всички планове за възстановяване", коментира Борисов.
Той отбеляза, че европейските страни поставят огромно значение на програмата за превъоръжаване на Стария континент: "Когато една общност от 450 млн., по-голяма от Америка, е добре въоръжена, никой няма да я напада. Цялата немска индустрия са изключително заинтересовани от България. Довечера на вечерята с Фридрих Мерц ще говорим по тези теми".
Борисов заяви, че именно възможностите за чуждестранни инвестиции у нас провокират критичните коментари на държавния глава: "Имаме редкия шанс като държава, може би за това е лошото настроение на президента Радев, да влезем в много мощни европейски консорциуми и България да се възползва от това което има - INASAIT институт, невероятни IT специалисти, DATA центрове, защото имаме енергията, която имаме за тях".
Борисов обвини президента, че е "вкарал "Величие в парламента", за да дестабилизира управляващото мнозинство в парламента. Лидерът на ГЕРБ заяви, че е информирал председателя на "Европейската народна партия" Манфред Вебер за политическата обстановка в страната.
Еврозоната
България върви много уверено по пътя за еврозоната. Това е оценено от всички институции. Едно след едно идват съобщенията за конвергентния доклад. Много подкрепа имаме за 4 юли. Всички казват: "Когато България е стабилна, стабилни са и Балканите - тогава отношенията с Турция, с Румъния, с Гърция са най-приятелски".
Той благодари за усилията на българските граничари за намаляване на нелегалната миграция. По думите му държавите членки отбелязват значителните усилия на страната ни за превенция незаконното преминаване.
Делото срещу Кирил Петков
"Простил съм на Кирил Петков. Трябва съдиите да му простят. Защото нарушенията са видим, особено като излязоха записите как са гуляли, докато нас ни мъчеха пред децата. Това може да върне България назад, аз гледам само напред. Този лош спомен ще се махне. Трябва да сме концентрирани и да гледаме напред", заяви Борисов, цитиран от "Фокус".
Той отбеляза, че политиците трябва да се фокусират върху възможностите пред страната за превръщането ѝ в ключов доставчик на природен газ.
"Имаме 5-6 месеца, в които структорно определящи инвестиции за 10-15 години след това - за газопреносната система, в целия поток на газ, който ще идва в Европа. В България може да изкарваме до 30 млрд. кубически метра газ, ако включим всички мощности. Нещо, което ще ни направи най-големите транзитьори. Когато имаме турските и гръцките пристанища, нашите газопроводи - "Балкански поток", сръбската връзка, която изградихме, толкова важни неща, че нито президентът Радев, нито Кирил Петков, нито аз, ако се вчепкваме в ежедневни теми".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Милена Кръстанова е новият изпълнителен директор на НАП
Залогът на Орбан върху батериите се превръща в главоболие преди изборите
Прогноза: Логистичните имоти в София ще привлекат засилен интерес от китайски инвеститори
Войната с Иран отхапа голямо парче от цената на златото в Дубай
Dow спада с 600 пункта на фона на поскъпващия петрол и ръста на безработицата в САЩ*
Продажбите на дребно в САЩ са се свивали през януари
Пенсионна реформа: Какво знаем за мултифондовете и риска за спестяванията (ВИДЕО)
Исторически бронз за Зографски на Световната купа в Лахти
Централна прогноза
Македонци пак посегнаха на българския клуб "Иван Михайлов" в Битоля (+ВИДЕО)
Войните по света тревожат българите, но променят ли ежедневието им? (ВИДЕО)
Отложиха сложната операция на Малена Замфирова заради тежките счупвания
Историческо! Зографски с първи подиум в кариерата си
Контузията на Кристиано Роналдо се оказа по-сериозна
Милан - Интер е различен мач, едно различно дерби
Барса или Арсенал? Атлетико каза дали продава Паяка
В Барселона? Иниеста става спортен директор
Празнични рецепти за 8 март
Билети за представления през март, април и май в Театър „София“ с 50% отстъпка
3-дневен пролетен детокс, който топи килограми
9 лесни за поддържане прически за заети жени
„Вътрешно съвършенство“ от Джим Мърфи
8 начина сами да зарадвате себе си за 8 март
Йотова назначи Николай Найденов за министър на регионалното развитие
Какво време ни очаква в събота?
Чешката полиция разкри подробности за инцидента с Малена Замфирова
Прокуратурата освободи телата на жертвите от под Околчица
Над 1000 българи са евакуирани от ОАЕ, полетите от Дубай продължават
Гюров "би шута" и на шефа на НАП
Учени „опитомиха“ мълния в лабораторни условия
Пръстените на Сатурн може да са много по-стари, отколкото се смяташе
Могат ли космическите апарати да се ремонтират сами?
„Ядрена бомба“ от Космоса: Застрашава ли Луната астероид 2024 YR4
„Космическа медуза“ в небето: Впечатляващо изстрелване на Starlink от SpaceX
Infinite Orbits се разширява във Великобритания: Придобива Lúnasa Space