Мрачна пънкарка с многобройни пиърсинги и татуировки хакерства виртуозно в новия филм, който от декември тръгна по кината, преведен у нас "Мъжете, които мразят жените" (режисьор Дейвид Финчър).
Голяма част от зрителите бяха поразени от актрисата Руни Мара, която във филма изпълнява ролята на работещата за детективска агенция Лисбет Саландер. За превъплъщението си Руни вече беше номинирана за Златен глобус за драматична актриса. Много от новите й фенове бяха потресени, когато разбраха, че тя е същата онази миловидна актриса, появила се и в "Социалната мрежа".
Продукцията е екранизация на първата част от трилогията на Стиг Ларшон " Милениум. Мъжете, които мразеха жените" и римейк на шведския "Момичето с татуирания дракон".
Самата Руни разказва, че много нейни фенове я питали защо създателите на филма са я направили толкова грозна и на моменти отблъскваща. Според актрисата пълната й трансформация във връзка с този персонаж не се изразявала толкова в драстичната промяна на външния вид, колкото в промяната на начина на мислене.
26-годишната холивудска сензация прекарала почти година в разучаване на психиката на Лисбет. Тя споделя, че веднага се е влюбила в героинята на Ларшон, но това не означавало, че е съгласна с всичко, което тя правела и говорела. На моменти Руни дори се дразнела от Лисбет, но това я карало още повече да заобича този многопластов персонаж.
Ако трябва да има филмова награда за пълна екранна трансформация, то Руни Мара е безспорната фаворитка през този филмов сезон. В миналото няколко актьори също заслужиха признание по този повод, припомня Ем Ес Ен.
На първо място сред тях е ослепителната красавица Чарлийз Терон, която за ролята си на убийца във филма "Чудовище", донесъл й Оскар през 2003 г., трябваше да се превърне в груба, едра жена. За да постигне това за три месеца Чарлийз наддаде куп килограми, като се тъпчеше само с вредна храна и спря всякакви упражнения.
Пълна промяна преживя и Крисчън Бейл за ролята на съсипан от безсънието мъж в "Машинистът". Там той е кожа и кости и за да постигне този ефект изгуби една трета от теглото си. По-късно споделя, че никога повече няма да излага на подобни рискове здравето си заради филмова роля.
Силвестър Сталоун жертва мускулите си, за да се превърне в отпуснато ченге в "Копланд". Слай признава, че трансформацията е била много трудна. Първо той си мислел, че е достатъчно да се откаже от всякакви задръжки и да наддава на тегло. Но се оказало, че бързото напълняване и жертването на оформената с толкова усилия фигура оставило дълбок психологически отпечатък върху него.
Рене Зелъуегър за ролята си в поредицата от филми за Бриджит Джоунс също прие риска да хапва двойно повече и да смени дрехите и бельото си с три-четири номера по-големи.
Носителката на Оскар за "Момиче за милиони" Хилари Суонк прекара часове в тренировъчната зала, за да оформи мускулестото тяло на героинята си, която е боксьорка. Хилари наддаде за целта на тегло, но благодарение на тренировките допълнителните килограми се разпределиха по мускулите.
Подобен ефект постигна и Уил Смит заради ролята си на Мохамед Али в едноименната лента от 2001 г. Цяла година той тренира и бокс, за да може да покаже във филма "Али" завидни боксови умения.
За ролята си на травматизиран войник във филма "Кураж под огън" от 1996 г. Мат Деймън реши, че трябва да отслабне рязко и прибягна до много сурова диета. После когато трябваше да заснеме сцени, в които е с нормално тегло, той започна да се тъпче с какво ли не цели три седмици, без да се допита до лекар.
Резултатът беше почти съсипано здраве. Ейдриън Броуди спечели Оскар за ролята си в "Пианистът",
за която отслабна до неузнаваемост. За целта той гладува шест седмици. После призна, че това е променило начина му на мислене и е развило сетивата му.