Много са начините да се подхлъзнеш и потопиш в изкушението на хазарта. Този, който вече е извън игралните зали и е завладял и интернет пространството. Желанието на човек да спечели бързо и много, да плати ипотеката си или скъпото образование се задълбочава в една по-силна страст, от която човек трудно се отскубва. Точно това се случва с Ричи (в ролята Джъстин Тимбърлейк) в „Надцакването“.
Героят се разделя за кратко с работата си и всичките си спестявания за образованието си. Решението да намери виртуалния си измамник – хазартната звезда Айвън Блок (Бен Афлек), го изпраща в Коста Рика.
Режисьорът на филма Брад Фурман („Смъртна заплаха“, „Адвокатът с линкълна“) ни разкрива лъжливата и заблуждаващо приветлива страна на виртуалния свят, в който комарът не познава граници. Зад усмихнатите лица, обещаващи всичко, което си си поискал, се разиграват мръсни игри, които лесно могат да те впримчат и превърнат в поредната жертва.
Истинското лице на хазарта е разкрито с лесно зарибяване и трудно отскубване. Естествено в подобен свят, пълен с капани и изкушения, не може да пропуснем и красивите жени. Тук изкусителката е Джема Артъртън („Сблъсъкът на титаните“, „Хензел и Гретел: Ловци на вещици“).
Наред с немислимо огромните печалби „Надцакването“ погва и корупцията. Не всеки може да прави такъв бизнес - за големите риби е задължително да се грижат държавните чиновници, които получават своята част от плячката.
Фурман залага да шашне зрителя, умело разграничавайки примамливото от жестокото, като отделя достатъчно средства да развихри двете страни на монетата. Режисьорът набляга и на контраста от скъпи яхти на фона на рухнали дупки, в които живее местното население.
Двамата главни персонажи постепенно променят отношението си един към друг, дебнейки се взаимно и търсейки недостатъците си. Надцакването между тях е визуализирано буквално от парче месо, хвърлено на гладни крокодили - любимите „домашни любимци“ на героя Блок.
И въпреки предсказуемия финал Фурман хвърля печеливш зар, зарибявайки ни с избора на актьори, опасни ситуации и с добре поддържано напрежение, именно защото куршумите не са толкова многобройни, колкото заплахата от тях.