IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Ди Каприо дари $3 милиона за опазване на океаните

Звездата преди време засне и филм за глобалното затопляне

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

Не за първи път Леонардо ди Каприо доказва, че е загрижен за природата. Актьорът режисира и документален филм за глобалното затопляне, а сега неговата фондация дари 3 милиона долара на организацията "Oceana", полагаща грижи за опазването на океаните, съобщи Контактмюзик.

Дарението ще бъде използвано в подкрепа на кампания за забрана на използването на хрилни мрежи за риболов край бреговете на Калифорния, пише БТА.

"Опазването на океаните и обитаващите ги видове е едно от най-сериозните предизвикателства, пред които е изправено днес човечеството. Надявам се, че дарението ще помогне на организацията "Oceana" да продължи да извършва невероятната си дейност в името на нашите океани", се казва в изявлението, направено от актьора.

Леонардо ди Каприо основава фондацията, която носи неговото име, за да подпомага опазването на околната среда и съхраняването на природните ресурси и дивата природа. Миналата година холивудският актьор и организацията му събраха 38,8 милиона долара от дарения и благотворителен търг на "Кристис".

От тях в края на ноември 2013 г. 3 милиона долара бяха дарени на Световния фонд за дивата природа, за да подпомогне Непал да опази намаляващата си популация от тигри, припомня изданието.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата