След пътуванията си в Индия, България и Свещените места по света Румяна Николова и Николай Генов са готови с новата си книга „100 дни в Китай“.
Тя е увлекателна, с жив език и показва ярки картини от действителността, подплатени с множество любопитни факти и собствен поглед към китайския народ и пъстрата общност на 11 от малцинствата в него.
От страниците на „Сто дни в Китай” ще прочетете за това как да се преодолее езиковата бариера в Поднебесната и доколко всъщност е непозната китайската кухня в България.
Книгата разказва и за трудностите в достигането на Тибет, за знойните жени на Юннан и свещената обиколка кора в Тибет, за Конфуций и уникалното китайско писмо
И още: за Средния път и бодхисатвите, които остават, за да насочват към пътя на Буда обикновените хора, за Пътя на чая и конете (също толкова важен, колкото и Пътят на коприната), за могъщия първи император на Китай Циншъхуанди и най-голямата ВЕЦ в света „Трите клисури”.
„Сто дни в Китай” е консултирана и от китаиста Яна Шишкова (преподавател по китайски език и култура в СУ „Св. Климент Охридски”), която е допълнила фактологичните части с още информация (кратък исторически обзор и модерна история на Китай, чети тук!).
Българската публика вече добре познава Румяна Николова и Николай Генов от книгите им „Никой не си тръгва от Индия завинаги”, „Книга за България” и „Свещени места по света от Юкатан до Хималая”, от филмите им „Безсмъртната вяра” и „Традиция на пет хилядолетия”, от телевизионния сериал „Чудесата на Индия”, от фотоизложбите и стотиците им публикации в медиите.
Румяна Николова е филолог по образование с над 30-годишен професионален стаж като журналист. Работила е по теми от културата и изкуствата, архитектурата, екологията и туризма.
Николай Генов над четиридесет години обикаля интересни и труднодостъпни места в България и по света, за да снима и пише. Работил е в няколко списания, фотографски агенции и вестници. Сега е фотограф и журналист на свободна практика.
Двамата имат колекции от различни отличия за работата си. Неизлечимо пристрастени са към пътуването и макар че не приемат сериозно определението „професионални пътешественици”, признават, че след десетки страни на 4 континента, винаги са или на път или в подготовка за път.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.