Историческата трилогия „Строители на светове” на Петер Пранге, която започва да излиза в България от издателство “Унискорп”, развежда читателя из три от най-важните столици за европейската история, които са и столици на три столетия: Рим, Париж, Лондон.
От пътуването във времето той взима части от духовното изграждане на днешния свят и ги преплита със съдбите на три големи жени, участвали в създаването на едни от най-ценните шедьоври на европейската архитектура, наука и изкуство.
Първата книга - “Принчипесата” ни пренася в Рим, 1623 г.
Във Вечния град пристига загадъчна англичанка, за да види бурното му архитектурно преобразяване. Италианците я наричат Принчипесата. Тя попада в средите на видните архитекти Бернини и Боромини. Заради нея от приятели те стават врагове. Наред със свободата, любовта и магията на гениалното изкуство красавицата се сблъсква и с тъмната им страна. Съперничеството в любовта и изкуството се подхранва от интриги, крадат се чертежи, горят се архитектурни планове, затриват се способни творци, а някои заплащат с живота си.
И днес се наслаждаваме на Пиаца Навона и Колонадата на „Св. Петър”, без да се замисляме, че те може би нямаше да бъдат създадени без тайнственото въздействие на Принчипесата, чийто образ е запечатан в скулптурно ваяние в прочутата катедрала.
Петер Пранге е роден през 1955 г. в Германия. Следва романистика, германистика и философия в Гьотинген, Перуджа, Париж и Тюбинген. Специализира история на Просвещението. Задълбочените му изследвания на обществото през тази епоха го подтикват да пише исторически романи. Първият – „Кехлибареният амулет“, е европейски бестселър. Следва историческата трилогия „Строители на светове“: Принчипесата, Философката, и Бунтарката. Книгите му са преведени на десетки езици в общо над два милиона тираж и със седмици оглавяват бестселър листите. Най-новата му книга „Последният харем” отново жъне успехи.
Като автор на исторически романи Петер Пранге се интересува преди всички от това как хората преживяват, понасят Голямата история в собствения си житейски път; какво се случва в душите им, когато собствената им съдба се сблъска с изключителни исторически събития; как успяват да продължат напред; как съумяват да съградят едва ли не всичко отначало.
“Искам да изкуша читателя” - споделя Петер Пранге “ с увлекателни истории, които разказват за нечувани постижения, докато накрая той се озове сред големите въпроси за изкуството, философията и науката.”
Общата тема на романите от „Строители на светове” е как хората създават и преживяват НОВОТО през различни епохи.
Издава: Унискорп Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Рим не е построен за един ден. Но може би - заради една жена...
“Принчипесата” ни пренася в Рим от 1623 г., където в кръговете на най-изявените архитекти се появява една тайнствена жена...
09.10.2007 | 15:57 ч. Обновена: 17.01.2025 | 05:18 ч.
1
Новини
-
Европейският съюз разширява разследването срещу Х
-
Брус Уилис благодари на огнеборците на първа линия в Ел Ей
-
Почина британска актриса Джоан Плоурайт
-
Паника сред мъжете в бойна възраст в Украйна: Полицията издирва укриващи се от военна служба
-
Промени в шофьорските книжки, ще има ли хаос?
-
Доц. Мангъров: Подозрителни и обезпокоителни са фактите около вируса в Китай
-
Тревожни факти: Проговори един 1000-ата мъже в секс маратона с Бони Блу
-
При приемане на бюджета, учителите ще си вземат увеличението на заплатите със задна дата от 1 януари
-
8 начина да ускорите метаболизма си
-
Отиде си великият Дейвид Линч
-
След почти година: България отново има редовен кабинет
-
Борисов: Раздвоен съм в чувствата си в момента, дадох най-силните си хора
-
Слави проговори: Не ми е приятно, но направих компромис
-
Костадинов: Това правителство ще умре в позор - бързо и кратко
-
Зеленски: Тръмп трябва да принуди Путин да сложи край на войната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата