IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Руски бестселър завладява с хорор сцени и изтънчен стил

Книгата е написана под формата на дневник на малко момче, който постепенно прераства в изповед на чудовище

Руски бестселър завладява с хорор сцени и изтънчен стил

Книгата-дебют на 26-годишната руска авторка Анна Старобинец е номинирана за престижната награда “Национален бестселър” още като ръкопис. От няколко дни „Пубертет“ вече е и на българския пазар.

Творбата бързо си спечелва одобрението и на критиката, и на публиката. Написана е под формата на дневник на малко момче, който постепенно прераства в изповед на чудовище.

Майката с ужас открива, че синът й има психически отклонения. Той отбелязва в календарче месечните цикли на сестра си, трупа захар под леглото си и десертчета във възглавницата си.

Повествованието е наситено с черен хумор за всекидневните неща около нас. Според руската преса младата писателка може спокойно да се нарече последовател на Стивън Кинг, но пък стилът й е достоен да бъде сравнен с този на Кафка.

Лаконично, малко стряскащо, но и много увлекателно Анна Старобинец пренася читателя в една почти нереална атмосфера, благодарение на която съвременната руска литература най-вероятно ще успее да привлече свои нови почитатели.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата