IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Федерер си дава почивка от близо 2 месеца

"Последните 2 г. бяха много натоварени за мен, трябва да бъда разумен", каза швейцарецът

Федерер си дава почивка от близо 2 месеца

Рекордьорът по титли от Големия Шлем Роджър Федерер възнамерява да си вземе дълга почивка от почти два месеца след турнира в Индиън Уелс, който стартира на 4-и март.

"Последните две години бяха доста натоварени за мен по отношение на тренировъчния график, особено в една олимпийска година като 2012. Тази година обаче ще бъде напълно различно. Семейството ми е много важно, така че искам да отделя време и на тях", каза швейцарецът, цитиран от "Евроспорт".

Първият турнир, на който ще се пусне Маестрото след паузата ще бъде Мадрид Оупън в началото на месец май. Федерер ще тренира между четири и шест седмици на клей кортове в родината си.

"Не мога да играя всеки сезон както през миналата година. Не съм на 22 години, за да играя между 25 и 30 турнира на сезон. Вярвам, че ще бъда подготвен за турнирите, в които участвам", добави бащата на две близначки.

"Опитвам се да бъда разумен с графика си, защото съм в напълно различна ситуация  в сравнение с тях, те са в пика на своите кариери", каза още швейцарецът по адрес на тримата си големи конкуренти Джокович, Надал и Мъри.

"За мен е голямо предизвикателство и затова трябва да взимам правилните решения, съобразявайки се с личния си живот и семейството си. Нито един от тези момчета не е в моето положение, така че аз имам много повече грижи, в сравнение с тях", завърши Федерер.

Още футболни новини четете в Gol.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата