IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Кошче за смет подпали дискотека в Кюстендил

Роднина на собственика на заведението нападна полицаи

Дискотека в Кюстендил се запали от кошче за смет. Снимка: БТА

Дискотека в Кюстендил се запали от кошче за смет. Снимка: БТА

Пожар е избухнал в дискотека "Планета" в Кюстендил. Инцидентът е станал минути преди 12 ч., като за половин час пожарникарите са потушили пламъците.

Работещите в сградата на читалище "Братство", в което се помещава дискотеката, са били евакуирани, съобщи БТА.
Пожарът е бил в складово помещение на дискотеката, като димът е задействал датчик в читалището. Няма значими материални щети, няма и пострадали хора.

От заведението е бил изведен млад мъж, който се оказа роднина на собственика, както и служител. Той е бил пиян, буйствал е и се е наложило да бъде усмирен от служители на полицията, преди да бъде качен на линейка на Спешен център в града. Опитал е да нападне и лекарите.

След като е бил прегледан, 31-годишният Ц. С. е задържан за 24 часа в РПУ-Кюстендил.

По думите на председателя на читалище "Братство" Иван Андонов най-вероятно се е запалило кошче за смет.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата