IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Баба даде 4000 лева за кутия бисквити

Жената станала жертва на телефонна измама

Снимка: Булфото, архив

Снимка: Булфото, архив

Жена на 73 години от Петрич е станала жертва на телефонна измама от мним куриер, съобщават от Областната дирекция на МВР в Благоевград.

Жената е подала сигнал в Районното управление на полицията в Петрич, че на 26 февруари непознат за нея мъж й се обадил на домашния телефон и след като се представил като служител в куриерска фирма, е поискал парична сума, за да й предостави пратка с документи от чужбина.

Жената предала на непознатия сумата от около 4000 лв., като в замяна е получила пакет, който впоследствие се оказало, че е кутия с бисквити.

По случая е образувано досъдебно производство. Работата по случая продължава.

ОД на МВР-Благоевград призовава гражданите за повишено внимание. За предотвратяване на подобен вид престъпления в случай на телефонно обаждане, при което е поискана парична сума, лични данни или банкови сметки, е необходимо гражданите веднага да се свържат с близки, роднини или съседи и да позвънят на тел.112.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата