Окръжният съд в Пазарджик измени мярката за неотклонение "задържане под стража" на пазарджишките магистрални полицаи, задържани при спецакция "Палките".
Магистратите счетоха, че е отпаднала реалната опасност да се укрият или да извършат друго престъпление и затова им определиха мярка "парична гаранция".
Седем от униформените, привлечени като обвиняеми за участие в организирана престъпна група и вземане на подкупи, ще платят по 3000 лева, а осмият – 2000 лева.
Определението подлежи на обжалване и протестиране в 3-дневен срок пред Апелативния съд в Пловдив.
Униформените бяха задържани през юни при спецоперация "Палките", насочена срещу полицаи, взимали рушвети от шофьори на магистрала "Тракия".
Името на спецакцията не е било избрано случайно – след нея от ведомството съобщиха, че корумпираните ченгета използвали палки с винтове, за да крият в тях взетите пари.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.