След кратък дебат за личния й живот ВСС избра за председател на окръжния съд в Хасково Миглена Тянкова.
Шестнадесет от членовете я подкрепиха, двама бяха против, а трима се въздържаха.
Името на Тянкова беше замесено в скандала с магистратския бръмбаргейт. Окръжният прокурор на Хасково Иван Ванчев, за когото се твърди, че е имал близки отношения с Тянкова, беше я подложил на подслушване заради ревност. Така бяха прихванати нейни разговори с високопоставени магистрати и политици. Срещу Ванчев започна дисциплинарно производство, което все още не е приключило.
„Няма как да скрия, че бях замесена в един изключително неприятен случай. Един такъв катарзис е необходим за да се направи анализ на ценности и приоритети“, коментира Тянкова пред членовете на съвета.
Съдийката получи подкрепа и от главния прокурор Борис Велчев, който заяви, че незаслужено е било замесено името й. „Тя няма от какво да се срамува“, допълни той.
Реплика по време на дискусията, че е ясно с кого живее Миглена Тянкова, изостри тона сред кадровиците на съдебната система и се стигна до размяна на думи: "Как може да водим този разговор кой с кого живее?", "Унизително е".След като бе избрана, Тянкова коментира пред медиите, че и до сега не знае дали и какви записи има. Тя уточни, че няма достъп до никакви материали. Допълни, че се чувства употребена. И попита кой ще поеме отговорността, ако се окаже че магистрати и политици не са подслушвани, предаде БТА.
Скандалът ескалира и няма отговор на въпроса защо тръгна, коментира Миглена Тянкова и допусна възможността дори да няма никакви записи.
Целта на скандала, е била тя да бъде дискредитирана, защото изборите в съдебната система вече се
превръщат в "лов на вещици".
Тянкова коментира, че имала страх за децата си преди няколко месеца. Тя разбрала, че била охранявана от ГДБОП. Но не била разбрал, когато е назначавана охраната й. Това разбрала в последствие, когато била на разпит в прокуратурата през ноември.