Викторио Александров се призна за виновен по всички обвинения за убийството на приятелката си Дарина Министерска и едногодишното им дете - Никол и заяви, че съжалява за случилото се.
В своя защита Александров заяви, че не оспорва нищо от обвинителния акт и съжалява всяка една секунда. "Ако прокурора или някой друг мисли, че затворът е по-тежък от мислите, лъже се", каза Викторио в съда.
Прокуратурата иска доживотен затвор без право на замяна, съобщава БНТ.
Признанията на подсъдимия идват след дълго време, през което Александров отказваше да сътрудничи първо на разследването, а след това и по време на съдебния процес.
Той е обвинен за убийството на Дарина Министерска и едногодишната Никол. Кървавата трагедия се разигра в столичния квартал "Надежда" през октомври 2018 година.
"Не съм упражнявал никаква форма на домашно насилие. Аз съм страхлив, имам прекалено много фобии. Прекалено съм бит като дете и смятам, че с думи може да се оправи всичко", заяви още Александров пред съда.
"Не може да си представите кошмарите, които ме измъчват. Изгубих всичко, за което мечтаех. Вегетирам", допълни обвиняемият.
После добави, че за да се случи трагедията, вината била изцяло негова. След това обаче започна да хвърля обвинения към родителите на Дарина - Ваня и Георги Министерски, като през цялото време ги наричаше "частното обвинение". Той ги обвини дори, че са карали свидетели да говорят неистини пред съда, пише "24 часа".
"Частното обвинение" обърна това дело на цирк. Мога да отделя цял ден за лъжите им", обяви подсъдимият за двойното убийство.
Като лъжа например той посочи казаното от приятелка на Дарина, че й е шепнел в ухото, след като заспи детето, че ще направи така, че да падне при простиране или че ще повреди колата, за да катастрофира. Като аргумент, че Дарина не би паднала при простиране, Викторио обясни, че нямали простор, а ползвали сушилня.
Освен това не пропусна за пореден път да укори убитата от него Дарина, че не е полагала достатъчно грижи за детето и като пример даде посещение в "Пирогов" и "Токуда". Той се позова и на снимка, която беше представена на предишното заседание, че докато Никол е била болна, Дарина била на разходка.
"Никога не е било на всяка цена да остана в този апартамент. Няма затвор, който да ми причини онова, което изпитвах там", каза още той.
Дарина го изгонва от апартамента на 25.10.2018 г. - 4 дни преди убийствата, заради системния тормоз, на който е била подложена. Младата жена е била изключително нещастна и потисната във връзката, свидетелства преди време нейна съседка, адвокатски помощник.
"Няма ги хората, от които да поискам прошка. Умрях в този ден. Липсва ми този човек", каза той явно по адрес на мъртвата Дарина.
В правото си на последна дума той поиска съдът да вземе предвид всичко, което е довело до тази трагедия. Присъдата ще бъде обявена утре в 9 часа. На предишното заседание прокуратурата поиска доживотен затвор без замяна.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Цените на петрола, които виждате, не разкриват истинската история на пазара
Цената на дизела в Германия е само на крачка от последния си рекорд
AI генерираните текстове са навсякъде и се забелязват лесно – засега
Кадър на деня за 21 март
Американците остават все по-дълго в дома си
Норвегия: НАТО трябва да поддържа присъствието си по всички флангове
Изпращаме седмицата с валежи от дъжд и сняг на места
Левскар сложи Христо Янев в малкия си джоб
Дуо на Локо Пловдив се завръща
Спортът по телевизията днес, 22 март
Мачът с ЦСКА е исторически за Добруджа
Ето защо ЦСКА изостава толкова от Левски и Лудогорец
"Червена мощ": ЦСКА не е бил толкова силен от 19 години
3 важни поверия за Благовещение
Седмична таро прогноза за 23 – 29 март
Нумерологична прогноза за 22 март
Таро карта за 22 март, неделя
Дневен хороскоп за 22 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 23 – 29 март
Катастрофа между линейка и автобус на пътя София-Варна, има загинал
Виц на деня - 22 март
Денят ще е успешен за тези три зодии
По Черноморието днес ще бъде облачно с валежи от дъжд
Кметът на "Аспарухово" обсъди със съкварталците си премахването на дървета над ул. „Моряшка“
Седмичен хороскоп 23 - 29 март 2026
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона