IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Обама призна нуждата от реформи в US администрацията

Идеите на US президента водели Америка "в правилната посока"

Обама призна нуждата от реформи в US администрацията

Американският президент Барак Обама призна, че администрацията му се нуждае от промени, след като неговата партия претърпя погром на изминалите междинните избори.

Държавният глава на САЩ се срещна с индийски студенти в кметството на Мумбай, където бе попитан какви са изводите от победата на републиканците на изминалия вот, в резултат на което демократите изгубиха места в Камарата на представителите и сената.

"Американците са разочаровани. Това е една от страхотните страни на демокрацията. Когато хората не са щастливи, тяхно право, задължение и дълг е да изразят недоволството си", подчерта Обама.

"От мен се изисква да направя няколко междинни корекции и промени", допълни президентът в двора на колежа "Св. Хавиер" в Мумбай. Въпреки това Обама обеща да продължи да управлява според убежденията и идеите си, които според него "водят Америка в правилната посока".

Американският държавен глава освен това апелира за освобождаването на продемократично настроения Аун Сан Су Кий, който критикува първите избори в Мианмар от 20 години насам.

"Призоваваме властите да освободят Аунг Сан Су Кий и всички останали политически затворници незабавно и безусловно", пише в комюникето на Обама от индийския град Мумбай.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата