IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Спасените чилийски миньори си правят фирма

Опитът близо до смъртта ще им носи дивиденти

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

33-мата чилийски миньори, чието драматично спасяване от дълбините на срутилата се мина прикова световното внимание, планират да създадат корпорация, която да им носи дивиденти от техния опит близо до смъртта, съобщават местни медии.

"С тази стъпка ние създаваме законна организация и ще получаваме първокласни съвети за правата ни на глобалния пазар по отношение производството на филми, книги и други продукти за драмата", заявяват работниците пред изданието La Tercera.

Миньорите бяха обект на бурно медийно наддаване след спасяването им в средата на октомври след рекордни 69 дни под земя в далечната мина в Сан Хосе в чилийската пустиня Атакама.

Те посетиха Холивуд и Бевърли Хилс, гостуваха в CNN и определиха Омар Рейгадас, Раул Бустос и Хуан Иланес като техни маркетинг представители.

След като и последният от миньорите подпише документа, който формализира споразумението, 33-мата се превръщат в партньори с равни права в корпорацията – безименна засега – и ще получават 80% от приходите, получавани от собствеността им върху правата.

Паралелна фирма за инвеститори за участие и представляване на спасените работници в преговори ще получава оставащите 20%.

Миньорите изтъкват, че негласният "договор за мълчание", който са сключили помежду си, остава в сила, като всеки от тях ще получи правото да продава индивидуалните си права за лекции, интервюта и други продукти.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата