IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Арестуван е бившият вътрешен министър на Украйна

11 милиционери го задържали, докато си разхождал кучето

Арестуван е бившият вътрешен министър на Украйна

Бившият украински вътрешен министър Юрий Луценко беше арестуван, съобщи Reuters.

Това е поредният ход от разчистването на сметки с предишното правителство, откакто президентът Виктор Янукович дойде на власт, е позицията на партията на Луценко

Според съобщение на украинската Народна партия за самозащита Луценко излязъл да разходи кучето си и когато завил зад ъгъл, където няма камери за видеонаблюдение, 11 маскирани милиционери го повалили на земята и го качили в микробус.

Бившият министър успял единствено да предаде телефона и кучето на сина си, който изтичал след милиционерите.

Украинската прокуратура вече обвини Луценко в злоупотреба с власт и присвояване на средства. Бившият министър обаче отхвърля обвиненията и твърди, че те са политически мотивирани.

По-рано този весец в злоупотреби беше обвинена и Юлия Тимошенко, бивш министър-председател на Украйна.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата