Директорът на затвора в туниския град Махдия освободи в събота всичките близо хиляда затворници след кървав бунт, съобщи Асошиейтед прес, като се позовава на източник от местните власти.
Войниците в затвора открили огън по затворниците, след като те се разбунтували и подпалили дюшеци и други предмети. Най-малко петима души били убити.
За да избегне по-голямо кръвопролитие, директорът решил да отвори вратите на затвора.
Пак в събота най-малко 42-ма затворници загинаха при пожар в затвора в Монастир, на 160 км южно от столицата на Тунис, съобщиха световните агенции.
Според началника на службата за съдебна медицина в местната болница пожарът избухнал, когато при опит за бягство един затворник подпалил дюшек в спалното помещение, в което се намирали близо 90 души, предаде Франс прес.
Според очевидци, цитирани от ДПА, няколко затворници били застреляни от охраната, когато се опитали да избягат.
(БТА)