Либийският лидер Муамар Кадафи е готов доброволно да се оттегли от властта, ако опозицията изпълни три негови условия.
Това пише в сряда панарабският вестник "Аш Шарк ал Аусат", който се позовава на свои източници в Бенгази, предаде ИТАР-ТАСС.
Първото и основно условие на Кадафи е властта да премине у сина му Сейф ал Ислам за определен период време, докато бъде избран нов лидер.
Самият Кадафи не желае да напуска в никакъв случай родината си и ще заема "символичен пост", гласи второто му условие.
Третото е церемонията по предаването на властта да се състои "с почести" и при гаранции за неговата и на близките му сигурност.
Според вестника всички тези условия били приемливи за лидерите на опозицията, тъй като положението на въстаниците по фронтовете не е много добро.
"Аш Шарк ал Аусат" твърди, че опозицията ще може много по-лесно да се споразумее със Сейф ал Ислам, отколкото с баща му.
Вестникът цитира неназован източник от обкръжението на либийския лидер, че самият Кадафи "като никога досега е склонен да търси политическо решение на кризата".
(БТА)
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.