IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

В Куба празнуваха рождения ден на Кастро

Бившият лидер чукна 85 извън светлината на прожекторите

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

Фидел Кастро отбеляза 85-ия си рожден ден далеч от светлините на прожекторите и без много шум, предаде Асошиейтед прес.

Нямаше официално обявени тържество по случай годишнината на човека, превърнал се в символ на кубинската революция, но в Хавана отбелязаха подобаващо празника.

Двайсетина изпълнители от Латинска Америка, сред които световноизвестната певица Омара Портуондо, участваха в концерт в столицата.

Бившият кубински лидер не се появи на концерта в негова чест и това не бе учудващо, тъй като той много рядко има вече публични изяви, откакто се оттегли от властта през 2006 г.

На концерта в театър "Карл Маркс" не присъства и брат му Раул, на когото той предаде властта.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата