Президентът на Венецуела Уго Чавес постъпи във венецуелска болница, за да продължи лечението си от рак, съобщава АП.
Чавес постъпи в събота вечер във военната болница "Д-р Карлос Арвело", придружен от дъщеря си Мария.
"Влизам в добра форма и ще изляза още по-укрепнал, закани се Чавес по телевизията при постъпването си в болницата в Каракас.
Той обясни, че заедно с екипа си от кубински и венецуелски лекари след последните медицински тестове в петък е решил да се подложи на трети курс на химиотерапия във Венецуела, вместо както досега в Куба.
"Твърдо съм решен съм да живея, не е време за умиране, имаме още много работа", каза той.
На заседание на кабинета, показано по телевизията, Чавес заяви, че ще отсъства през следващите няколко дни, но ще поддържа контакт с правителството и привържениците си по телефона и чрез Туитър.