Френското предложение за "хуманитарни коридори" в Сирия за подпомагане на цивилни не е оправдано на фона на хуманитарните нужди на страната, заяви координаторът на ООН по хуманитарните въпроси Валери Амос, цитирана от Ройтерс.
Три милиона души бяха засегнати от бунтовете срещу президента Башар Асад и сирийският Червен кръст поиска помощ за изхранването на 1,5 милиона души, заяви Амос.
"Направени бяха редица предложения как да се осигури помощ на сирийците, засегнати от настоящите размирици", отбеляза тя, имайки предвид предложенията за хуманитарни коридори или буферни зони.
"Хуманитарните нужди в момента в Сирия не дават основание за прилагането на нито един от тези механизми", изтъкна тя.
Амос допълни, че ООН не е успяла да оцени напълно тези нужди заради ограничения международен персонал в Сирия.
По данни на ООН над 3500 души са били убити при осеммесечните протести срещу управлението на Асад.