IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Сенатор Берлускони може да сдаде мястото в Сената

Италианските депутати може да го остранят заради присъдата му

Силвио Берлускони. Снимка: Reuters

Силвио Берлускони. Снимка: Reuters

Комисия на италианския Сенат гласува днес препоръка десноцентристкият лидер Силвио Берлускони да бъде лишен от мястото си в горната камара на парламента, след като бе осъден  за данъчни измами през август, предаде Ройтерс.

Предложението на комисията, повечето от членовете на която са политически опоненти на бившия премиер, беше прието с мнозинство.

Предстои то да бъде гласувано от целия Сенат до три седмици.

Бившият италианския премиер е заплашен от изключване от парламента заради закон, по силата на който осъдени депутати нямат право да са в законодателния орган.

Представители на неговата партия "Народ на свободата" настояват, че законът е противоконституционен, въпреки че те самите го подкрепиха миналата година.

Берлускони бе осъден на четири години затвор за счетоводни измами в семейната му компания "Медиасет".

(БТА)
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата