Полицията в Москва нахлу в борсата за плодове и зеленчуци в квартал "Бирюльово" и задържа за проверка на документите на 1200 души.
Според ИТАР-ТАСС целта на акцията е насочена срещу срещу имигрантите, живеещи в квартала, пострадал снощи от ксенофобски размирици след убийството на млад руснак.
Около 300 полицаи, подкрепяни от бронирана техника, извършват проверката в района, допълват очевидци. Борсата е затворена. При проверката е била открита и кола със значителна сума пари и с оръжие в нея.Вчера именно борсата беше сцена на размириците, насочени срещу мигрантите. В тях пострадаха 23 души.
До размириците пък се стигна, след като Егор Шчербаков, на 25 години, беше убит пред очите на приятелката си в четвъртък през нощта в западната част на квартала.
Твърди се, че убиецът бил с кавказка външност. Той се присмял на походката на приятелката на младежа, който се засегнал, и така се стигнало до пререкание, приключило с фатални удари с нож, от които починал руснакът.
Вчера жители на квартала се събраха да изразят възмущението си от убийството, но демонстрацията бързо прерасна в сблъсъци и се наложи намесата на полицията.
Говорител на Следствения комитет на Руската Федерация обеща, че убиецът в най-скоро време ще бъде заловен.
(БТА)
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.