Говорител на иранското външно министерство е определил информацията като "психологическа война".
Цитирайки висши американски длъжностни лица и независими анализатори, вестникът съобщава, че не е предвидена атака в краткосрочен план, но това е вероятна опция, използвана за средство за убеждаване на Иран.
Пентагона и ЦРУ са разгледали евентуалните цели, сред които са заводът за обогатяване на уран в Натанц и лаборатория за преработка на уран в Испахан, отбелязва Washington Post.
Алтернативите са въздушни нападения само срещу важни заводи от ядрената програма или бомбардировки на военни и политически цели.
Изданието твърди, че Буш смята Иран за сериозна заплаха, която трябва да бъде отстранена преди края на мандата му.
В същото време множество военни и експерти са разтревожени от слуховете за евентуални атаки, според вестника. Те смятат, че нападение срещу Иран в най-добрия случай ще забави ядрената програма на страната с няколко години, но ще настрои света, и най-вече арабските страни, срещу САЩ.
Вашингтон е все по-скептично настроен към евентуалния успех на дипломатически преговори с Иран, отбелязва Post.
Американската администрация е притисната и от Израел, който предупреждава Буш, че Иран е много по-близо до изработването на ядрено оръжие, отколкото се смята.
"САЩ не търси разрешаване, а задълбочаване на кризата. Те не искат да постигнем споразумение с Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) и Европа", заявяват от външното министерство на Иран.
Говорителят на министерството подчертава, че страната няма да се откаже от правата си и че изследванията относно обогатяване на урана ще продължат нормално в завода в Натанц.
Съветът за сигурност на ООН даде на 29 март на Иран 30 дни, за да прекрати именно обогатяването на уран. Техеран отказа да изпълни нареждането.
Британският външен министър Джак Стро определи от своя страна слуховете за военни удари срещу Иран като нелепи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.