IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Сенатът на САЩ няма да сложи край на масовото подслушване

От това щели да се възползват враговете на САЩ, както и Ислямска държава

Снимка: bgonair.bg

Снимка: bgonair.bg

Сенатът на САЩ блокира законопроект, който би сложил край на масовото подслушване на телефони от Агенцията за национална сигурност. Законопроектът беше подкрепен от демократи и консервативни републиканци, загрижени за личния живот на американците.

Те обаче не осигуриха необходимите за прокарването на проекта 60 гласа. Според противниците му от него биха се ползвали враговете на САЩ, включително джихадистите от групировката Ислямска държава.

Това е първата законодателна мярка, обсъждана от Сената във връзка с разкритията на бившия сътрудник на Агенцията за национална сигурност Едуард Сноудън.

Според съдебната система на САЩ американските спецслужби имат нужда от съдебно разрешение само за наблюдение на американски граждани. Това не е първият път, когато противоречието между интересите на националната сигурност и човешките права предизвика разгорещени дебати при обсъждането на законопроекта.

Вижте повече във видеото на bgonair.bg:

Гледайте още видео материали от "Свят" на bgonair.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата