IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Интернет цензурата в Китай се затяга

Полиция в офисите на големите интернет компании

Снимка: bgonair.bg

Снимка: bgonair.bg

Китай е известен с това, че въведе най-строгите ограничения на интернет в света, но цензурата в страната е напът да стане още по-крайна. Уебсайтовете и социалните мрежи не просто ще бъдат следeни чрез филтри за ключови думи от разстояние, но Министерството на обществената сигурност обяви, че полицията ще работи директно от офисите на големите интернет компании.

В изявление ведомството обяви, че новата му инициатива ще укрепи националната сигурност на страната чрез предпазване от кибератаки, комуникации от страна на терористични групи и измами.

Дългият списък от дейности, които министерството планира да предотвратява, включва и порнография, която се счита за престъпление от китайските власти. Поддържайки дефиницията за порнография неясна, правителството я ползва като извинение за спирането на сайтове и акаунти в социалните мрежи на политически активисти.

Властите не разкриват в кои компании ще вкарат полицаи и кога инициативата влиза в сила, но твърдят, че са изпратили уведомление до China Mobile – най-големият телеком в страната, до Alibaba, Tencent и други компании.

Въпреки че голяма част от 649-те милиона китайски интернет потребители ще продължат да търсят начин да достигнат до цензурираното съдържание, правителството многократно показа, че е готово да се адаптира, въвеждайки още по-строги ограничения и по-крайни мерки.

Вижте повече във видеото на bgonair.bg

Гледайте още видео материали от "Свят" на bgonair.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата