Тюздей Крос, приятелката на Джеси Хю - фронтменът на групата "Eagles of Death Metal", забивала на сцената по време на касапницата в парижката зала "Батаклан", е снимала атентаторите, твърди британският "Мирър".
На видеото момичето се чува да казва, че телефонът й започва да сдава багажа, тъй като няма батерия. Тя върви през един коридор край балконите. И точно там изневиделица се появяват мъже - целите облечени в черни дрехи, които носят сини раници на гърбовете си.
Те са с дълги черни палта, под които се вижда, че имат нещо вързано около кръста. Последното, което е снимано, е как тези фигури слизат тичешком по стълбите надолу към сцената.
При терористичните атаки в петък в Париж, загинаха най-малко 129 души, а над 300 бяха ранени. Повечето от жертвите са младежи, купонясвали в зала "Батаклан".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.