Френската полиция е арестувала шестима души в рамките на разследването на терористичните нападения в Париж, съобщи телевизия BFMTV, като се позова на източник от прокуратурата на френската столица.
При полицейска операция „бяха задържани шестима членове на семейството на един от терористите камикадзе, нападнали зала Батаклан. Сред тях са бащата и братът на терориста“, се казва в съобщението.
Вероятно става дума за хора от семейството на терориста, чиято самоличност досега единствено е официално установена. Това е френският гражданин Исмаил Омар Мостефаи, роден през 1985 г. в парижкото предградие Куркурон и до 2012 г. живял в град Шартр.
Мостефаи бил идентифициран по откъснатия му палец, намерен от следователите в концертната зала. Той бил известен на полицията за многобройни дребни закононарушения. Знае се също, че редовно посещавал джамията в град Люсе, близо до Шартр. Между 2004 и 2010 г. той бил осъждан осем пъти, без да бъде вкарван в затвора.
През 2010 г. той бил вписан в базата данни на спецслужбите като човек, изповядващ радикален ислям. Предполага се, че е пребивавал в Сирия за няколко месеца, през зимата на 2013-2014 година.