IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Тръмпови обещания: Смърт за убийство на полицай

Сирийци пък скочиха срещу изказванията на магната

Снимка: bgonair.bg

Снимка: bgonair.bg

Кандидатът за президент на САЩ от републиканската партия Доналд Тръмп обеща, че ако победи на изборите ще издаде указ за смъртни присъди за всяко убийство на полицай. Междувременно правозащитници излязоха на протест в Ню Йорк срещу призива му за налагане на забрана за влизането на мюсюлмани в Съединените щати.

На предизиборен митинг в щата Ню Хемпшир Доналд Тръмп заяви, че указът за издаване на смъртна присъда за убийството на полицай ще бъде едно от първите неща, които ще направи, ако влезе в Овалния кабинет.

"Работата, която полицейските служители изпълняват е най-важната в страната – всички знаят това. Не можем да позволим да има убийства на полицаи. Не може", заяви Тръмп.

В Ню Йорк пък правозащитници излязоха на протест срещу призива на Тръмп за налагане на забрана за влизането на мюсюлмани в Съединените щати. Протестиращите скандихара "Изхвърлете Тръмп" и "посрещнете бежанците".

Сред събралото се множество от хора пред хотела, в който беше отседнал Доналд Тръмп бяха и много сирийци, избягали преди месеци от гражданската война, която раздира Сирия.

"Не трябва да има квота колко сирийци да бъдат допускани в тази страна. Тези терористични групи не са това, което представлява ислямът. Трябва да се осъзнаят всички", каза протестираща жена.

"Ние сме тук, за да покажем, че ние като сирийци и мюсюлмани, идваме тук като проповедници на мира. Ние не сме проповедници на тероризма. Ислямска държава е терористична организация, тя не ни представлява. Това не е религиозна организация", коментира друг демонстрант.

Изказванията на Доналд Тръмп, които предизвикаха вълна от реакции по света, дойдоха в отговор на смъртоносните стрелби в Сан Бернардино, Калифорния, преди седмица, където мъж и жена убиха 14 души.

Реакцията на Пентагона беше доста остра. Доналд Тръмп е заплаха за националната сигурност на Съединените щати, заяви говорителят.

Американският министър на вътрешната сигурност Джей Джонсън каза, че идеята на Тръмп е не само обидна, но ще навреди на сигурността на САЩ, като подкопае усилията за добри отношения с мюсюлманската общност.

Белият дом заяви, че с изказването си за мюсюлманите Доналд Тръмп се дисквалифицира за президентския пост.

Вижте повече във видеото на Bulgaria ON AIR

Гледайте още видео материали от "Свят" на bgonair.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата