IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Севернокорейска ракета прави танкове на "варена тиква"

Точна е като снайперист, хвали се Ким Чен Ун

Снимка: архив, Ройтерс

Снимка: архив, Ройтерс

Северна Корея се похвали в новоразработено противотанково оръжие, за което лидерът на страната казва, че е толкова мощно, че може да превърне и най-бронираните вражески танкове във "варена тиква", предаде AFP и агенция Фокус.

Държавната севернокорейска медия съобщи, че Ким Чен Ун е наблюдавал изпитанията на преносима ракета с лазерно насочване и е обявил, че тя има "най-големият обсег в света" и е "точна като снайперист".

"Той отбеляза с голямо задоволство, че дори специалните бронирани танкове и автомобили на врага, хвалени за тяхната висока маневреност и огнева мощ, не са нищо повече от варени тикви пред противотанковото оръжие", съобщава KCNA.

Ким Чен Ун е поискал възможно най-скоро да започне масово производство на оръжието.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата