И тази година десетки градове на планетата се включиха в най-мащабната акция на света – Часът на Земята. Милиони хора символично изгасиха осветлението в домовете си за един час. Знакови сгради също потънаха в мрак.
Инициативата е на WWF и се провежда за десета поредна година. Този път в нея участват рекорден брой държави – 178.
Организаторите смятат, че "Часът на Земята" дава възможност на всеки човек да разбере какво влияние имат малките постъпки върху голямата планета и как може да използва силата си, за да се справи с климатичните промени.
И все пак - достатъчни ли са 60 минути за Земята?
Учените продължават да излизат с тревожни данни за състоянието на планетата. Според някои от тях 2015 година е била най-топлата година в историята на човечеството.
Средната температура на Земята от началото на януари до края на октомври миналата година е била с 0,73 градуса по Целзий по-висока от измерваните средни температури 30 години назад, обяви Световната метеорологична организация.
Миналия месец, при получаването на наградата "Оскар" холивудският актьор Леонардо ди Каприо отправи обвинение към някои лидери и големи корпорации за състоянието на климата.
Той нарече климатичните промени най-голямата заплаха пред човечеството и призова всички да работят заедно и да спрат да отлагат овладяването й.